szerda, 25 április 2018 20:48

Második Erasmus+ találkozó Lengyelországban Featured

(0 votes)

A School21 Digitally and Socially Yours elnevezésű Európai Unió által támogatott Erasmus+ projekt második nemzetközi találkozóját a lengyelországi Pulawy Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im F. D. Kniaźnina nevű középiskolájában tartottuk 2018. április 9. és 15. között.

A projekt célja a 21. században nélkülözhetetlen készségek, a kommunikáció, az együttműködés, a kreativitás és a kritikai gondolkodás alkalmazása, amelyeket az iskolai tantárgyak, pl. földrajz, történelem, informatika, idegen nyelvek elsajátítása során fejlesztenek. Ezenkívül a tanulók megismerkedhetnek a partnerországokban végzett közösségi és önkéntes munkával.

A lengyelországi Pulawyban tartott találkozó során a partneriskolák (Tábor (CZ), Schwetzingen (GER), Lugos (RO)) tanáraival és tanulóival együtt betekintést nyerhettünk abba, hogy hogyan gondoskodnak az értelmi fogyatékos gyerekekkel és felnőttekkel Lengyelországban, különös tekintettel a Down szindrómás személyekre.

A találkozó előzetes feladataként a 10. A osztály tanulói megismerkedtek a Down-szindróma jellegzetességeivel, és egy prezentációt készítettek az érintettekkel foglalkozó magyarországi szervezetekről. A bemutatót a találkozó első napján adták elő.

A másik előzetes online feladat keretében a különféle okokból hátrányos helyzetbe került emberek sorsát tanulmányozták. Sok érdekes információt gyűjtöttek a magyarországi munkanélküliségről, az egyszülős családokról, az idősekről, a hajléktalanokról és a mozgássérültekről.

Az elkészült anyagokat a TwinSpace internetes fórumán osztották meg egymással.

A következő két téma, az álhírek és a gyűlöletbeszéd tanulmányozása még előttünk áll.

A lengyelországi találkozó második és harmadik napján egy-egy helyi intézménye látogattunk el, ahol sérült emberek gondozásával és fejlesztésével foglalkoznak.

A nemzetközi csoportok tagjai műhelyfoglalkozásokon vehettek részt a gondozottakkal együtt mindkét intézményben, pl. agyagoztak, festettek, muffint készítettek vagy fával dolgoztak.

Az egyik helyen a tanulók énekeltek, a Down-szindrómások gondozójában pedig velük táncoltak.

A projekthét utolsó előtti napján Varsóba utaztunk, ahol a fogyatékosokból és Down-szindrómásokból álló néptánccsoport foglalkozásán vettünk rész. A közös táncos bemelegítés után megtekinthettük a csaknem egyórás néptánc műsoruk főpróbáját.

A hét során több alkalommal nemzetközi csoportokban kutatást végeztünk a szenvedély-betegségekről, dohányzás, gyógyszerek, telefon, és alkoholizmus témában. Az elkészült prezentációkat szombat délelőtt adtuk elő.

Kedden szintén nemzetközi csoportokban megismerkedhettünk Pulawy nevezetességivel (és természetesen egymással is) Közben érdekes feladatokat is meg kellett oldanunk: többek között tornyot kellett építeni, verset írtunk, vicces fotót készítettünk. Az képes beszámolóinkat szombaton osztottunk meg egymással.

Mindenki számára nagy élmény volt a lengyel főváros, Varsó meglátogatása és a közeli kisvárosban, Kazimierz Dolny-ban tett kirándulás.

A fővárosban a Mazowiacy elnevezésű csoport zenés-táncos foglakozásán vettünk részt. A lelkes csoport tagja fogyatékkal élő fiatalok.

Az előzetes feladatok, a találkozó során elkészített prezentációk és a mindenki által kedvelt Belgijka nevű tánc videói az alábbi linken elérhetők: https://twinspace.etwinning.net/44282/pages/page/377992

A találkozón iskolánkat képviselték:

Érsek Viktória, Hernádi Zsófia, Hauser Bence, Horváth Dávid, Orbán Anita, Patkó Judit, Szabó Zsóka és Varga Hajnalka (10. A)

Kísérő tanárok: dr. Kozma Zoltánné és Molnár András

Molnár András, projekt-kapcsolattartó

Read 1699 times Last modified on szerda, 25 április 2018 21:02

3 comments

• Comment Link Louis Vuitton csütörtök, 01 február 2024 02:06 posted by Louis Vuitton

superfake handbags where to buy Louis Vuitton was a French box-maker and packer who founded the luxury brand of the same name over 150 years ago. From humble beginnings in the French countryside, Vuitton's skill, innovation and determination quickly saw his signature trunks coveted by the world's elite. Now, with Marc Jacobs at the helm as creative director since 1997, the house has expanded its offering to include bags, clothing, shoes, accessories and jewellery, making it one of the most valuable luxury brands in the world.
    Hot sale replica item:superfake handbags where to buy Louis Vuitton Iena MM for Women

• Comment Link Louis Vuitton csütörtök, 25 január 2024 03:53 posted by Louis Vuitton

best knockoff designer bags Louis Vuitton was a French box-maker and packer who founded the luxury brand of the same name over 150 years ago. From humble beginnings in the French countryside, Vuitton's skill, innovation and determination quickly saw his signature trunks coveted by the world's elite. Now, with Marc Jacobs at the helm as creative director since 1997, the house has expanded its offering to include bags, clothing, shoes, accessories and jewellery, making it one of the most valuable luxury brands in the world.
    Hot sale replica item:best knockoff designer bags Louis Vuitton Pochette Metis East West Autres Toiles Monogram for Women

• Comment Link Gucci szerda, 24 január 2024 21:46 posted by Gucci

high quality designer knockoff handbags wholesale Gucci handbags for women like totes, top handles, shoulder bags and belt bags in leather and precious materials.
    Dionysus, Soho, Marmont, Ophidia & Supreme. Shop online at Trendyreplicas.com.
    Hot sale replica item:high quality designer knockoff handbags wholesale Gucci Marmont half-moon-shaped mini bag for Women